Bostitch PL

Ponad sto lat doświadczenia

1914

Wyprodukowano pierwszy biurowy zszywacz Bostitch® Model AO.

1924

Bostitch® wprowadza pierwsze zszywki łączone w pakiety jako standard w branży.

1925

Produkcja zszywarek z napędem nożnym i elektrycznym.

1930

Utworzono Bostitch® Sales Company, której zadaniem była sprzedaż produktów Bostitch®.

1941-45

W okresie drugiej wojny światowej Bostitch® poświęcił wszystkie swoje możliwości produkcyjne na potrzeby wojenne.

1948

Firma Boston Wire Stitcher Company oficjalnie przyjęła nazwę Bostitch®, Inc.

1957

Fabryka Bostitch® została przeniesiona do obecnej lokalizacji w East Greenwich, na wyspie Rhode Island.

1965

Bostitch® wprowadza pierwszą gwoździarkę na gwoździe w zwojach, o nazwie N2.

1970

Bostitch® wprowadził na rynek gwoździarkę N16, do montażu konstrukcji szkieletowych.

1982

Wprowadzono N12, pierwszą gwoździarkę  Bostitch®na gwoździe papowe w zwojach.

1986

Fabryka Stanley Works z New Britain, Connecticut nabyła Bostitch® od Textron.

Nabyto firmę HARTCO.

1988

Nabyto firmę SPENAX.

1997

BOSTITCH®. nabywa firmę ATRO.

2002

Bostitch® pozostaje firmą innowacyjną i wprowadza na rynek dwufunkcyjną gwoździarkę N88RH-2MCN na gwoździe standardowe z okrągłą główką oraz gwoździe kotwowe do mocowania łączników metalowych, pistolet SC7 do klamer i gwoździarkę Sheather PlusTM do montażu pokryć dachowych specjalnymi gwoździami, a także szybkie maszyny VRC.

2004

Wprowadzono na rynek nowe gwoździarki do montażu konstrukcji szkieletowych: F28WW-E na gwoździe łączone szeregowo drutem oraz F21PL-E – na gwoździe łączone szeregowo plastikiem.

2007

BOSTITCH® nabywa firmę BESCO - producenta narzędzi pneumatycznych.

Na rynku budowlanym pojawiła się nowa, lekka i kompaktowa gwoździarka do montażu konstrukcji szkieletowych na gwoździe łączone szeregowo taśmą papierową - F33PTSM.

2010

BOSTITCH® wprowadza na rynek nowe, bezprzewodowe narzędzia gazowe i akcesoria.

W roku 1987, dążąc do osiągnięcia pozycji światowego lidera w dziedzinie technik łączenia dla szerokiego spektrum zastosowań przemysłowych, Stanley nabył inną firmę o znakomitych tradycjach w branży zamocowań - firmę BOSTITCH.

Boston Wire Stitch Company została założona w roku 1896 i produkowała maszyny do zszywania drutem książek, kalendarzy, pudeł na kapelusze itp. W oryginalnych maszynach używane były gotowe zszywki, które podawano indywidualnie wzdłuż toruz szywania. Opracowanie zszywek łączonych papierem a następnie klejem, dało początek pakietowanym łącznikom, co poważnie zwiększyło wydajność.

W miarę, jak opracowywano coraz więcej zszywarek, również i firma zmieniła nazwę na BOSTITCH. Te pierwsze zszywki łączone w pakiety utorowały drogę dla dzisiaj oferowanego asortymentu STANLEY BOSTITCH, który obecnie obejmuje łączone w taśmy i pakiety gwoździe, gwoździe sztyftowe, zszywki, klamry i klipsy.

Wraz z nabyciem firmy Calwire Company w roku 1961, wytwarzającej zszywacze i gwoździarki, BOSTITCH przeniósł się na rynek zamocowań do drewna. Potem wprowadził nowe innowacyjne wyroby, jak na przykład pierwsze w świecie gwoździarki na gwoździe w zwojach, które zrewolucjonizowały branżę produkcji palet, oraz gwoździarka na gwoździe papowe, przeznaczona dla budownictwa.

Nabycie firmy BOSTITCH przez firmę Stanley zapoczątkowało markę STANLEY BOSTITCH, obecnie znaną na całym świecie ze swoich technik łączenia.

Zakupy kolejnych firm w następnych latach sprawiły, że pod nazwą BOSTITCH znalazło się szereg najwyższej jakości marek, w tym Atro, poważny europejski producent narzędzi i zamocowań oraz Hartco i Spenax, ważni dostawcy rozwiązań z zakresu technik łączenia odpowiednio dla produkcji materacy i branży motoryzacyjnej.

Obecnie Stanley Fastening Solutions oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości narzędzi ręcznych i pneumatycznych oraz łączników dla potrzeb takich znaczących branż przemysłowych, jak budownictwo, meblarstwo, opakowania, palety i skrzynie, motoryzacja, architektura ogrodowa, jak również pełny asortyment narzędzi biurowych służących do zszywania, dziurkowania itp.

Stanley posiada obecnie nowoczesne zakłady produkcyjne, biura, placówki dystrybucyjne i serwisowe rozsiane po całym świecie, zapewniające klientom najwyższą jakość, niezawodność i obsługę.

Informacja o realizowanej strategii podatkowej Stanley Fastening Systems Sp. z o.o. za 2020 r.

Informacja o realizowanej strategii podatkowej Stanley Fastening Systems Sp. z o.o. za 2021 r.