Bostitch PL

Wybór kompresora pneumatycznego

Sprężarki firmy Stanley Bostitch zostały zaprojektowane nie tylko do zasilania naszych licznych narzędzi pneumatycznych, ale też są wyposażone w wiele innych funkcji przyjaznych dla użytkownika i nadają się do zastosowania na stanowiskach produkcyjnych i na budowach.

Aby wybrać właściwą sprężarkę do danego zastosowania, warto wykonać cztery proste kroki opisane w tej instrukcji:

KROK 1

Gdzie będzie wykorzystywana sprężarka?

Należy sprawdzić, czy wybrane jest prawidłowe napięcie. Jeśli sprężarka ma być stosowana na budowie, to prawidłowym wyborem jest wersja na 230 V.

KROK 2

Na jaką wielkość zbiornika należy się zdecydować?

Przy wyborze wielkości zbiornika należy pamiętać, że wielkość zbiornika nie ma wpływu na ilość powietrza dostarczanego przez sprężarkę. Wpływa za to istotnie na czas pracy silnika, który musi wykonywać większą pracę w celu napełnienia większego zbiornika.

Jeśli ze sprężarką ma pracować więcej niż jedno urządzenie lub jeśli odgłosy pracującego silnika mają być utrzymane ma możliwie niskim poziomie, należy wybrać większy zbiornik.

Należy pamiętać, że to co zyskujesz dzięki większemu zbiornikowi, możesz stracić z uwagi na mniejszą mobilność.

KROK 3

Jakie funkcje dodatkowe są potrzebne?

Sprężarki Stanley Bostitch z naszej oferty różnią się nie tylko wielkością i mocą, ale też wyposażeniem. Jeśli przydadzą się podwójne dysze wylotowe powietrza lub wbudowana półka na narzędzia i elementy mocujące, wówczas warto upewnić się, czy dokonany wybór jest właściwy.

KROK 4

Ile narzędzi będzie pracować równocześnie?

W celu dokładnego obliczenia, ile narzędzi może równocześnie pracować z jedną sprężarką, należy uwzględnić różne czynniki, takie jak twardość materiału, rodzaj elementów mocujących oraz - co najważniejsze - rodzaj stosowanego narzędzia.

UWAGA

NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE: wszystkie sprężarki powinny pracować w pobliżu głównego źródła prądu. Jeśli nie jest to możliwe, zalecamy użycie długiego przewodu pneumatycznego, ponieważ w przypadku stosowania przedłużacza może wystąpić spadek napięcia.

Jeśli jednak sprężarka musi pracować z dala od głównego źródła prądu, zalecamy stosowanie

kabla elektroenergetycznego wysokiej mocy 230 V, 13 amperów, przeznaczonego do sprężarek 240 V.