Bostitch PL

Łączniki wbijane i zaciskowe: Zszywki

Od masowo produkowanych delikatnych zszywek tapicerskich i grubych 50mm zszywek dla meblarstwa, do zszywek o wąskim grzbiecie do specjalnych zastosowań; lista typów zszywek sprzedawanych przez STANLEY BOSTITCH jest niemalże nieskończona.

Posiadamy zszywki bardzo wąskie, nawet o rozpiętości grzbietu 4mm i długości 6mm, aż do rozpiętości grzbietu 25mm przy 40mm długości. Dysponujemy praktycznie setkami kombinacji.

Podstawowe elementy zszywek

We współpracy z klientem wybierz jedną z podanych KLUCZOWYCH charakterystyk, i na tej podstawie znajdziesz zszywki odpowiadające wymaganiom stawianym przez twoich klientów.

Wszystkie zszywki są w zasadzie takie same – jest to po prostu uformowany drut metalowy, zagięty bardzo dokładnie w kształcie litery U.

  • Górna część zszywki zwana jest grzbietem.
  • Dwa równoległe odcinki, które wchodzą w materiał zwane są ramionami.
  • Wierzchołek każdego ramienia to ostrze zszywki.
  • Zszywki mogą być produkowane ze specjalnych materiałów lub mogą mieć naniesioną specjalną powłokę, co ogólnie nazywa się wykończeniem.

Wielkość grzbietu decyduje o tym, jakim narzędziem zszywki będą wbijane. Każde narzędzie zazwyczaj dopasowane jest do jednego rozmiaru grzbietu zszywek.

Długość ramion może być zmienna, zależnie od potrzeb danego zastosowania, tj. siły zamocowania, grubości materiałów, itp. Każde narzędzie zazwyczaj nadaje się do wbijania zszywek o różnych długościach.

Ostrza zazwyczaj są dwustronnie ścięte, ale jeśli wymagana jest bardzo duża siła zamocowania, wtedy mogą to być ostrza rozbieżne, jednostronnie ścięte. Są one specjalnie przycięte tak, by prowadziły ramiona w materiał po łuku a nie prosto w dół.

Jeśli ramiona zszywki nie biegną równolegle w materiale, to znacznie trudniej jest zszywkę wyciągnąć.